İptal ve İade Koşulları


Ürünün kargoya teslim edilmemiş olması gerekir. Kargoya teslim edilmiş siparişlerin iptali mümkün olamamaktadır.

Kargoya teslim edilmemiş siparişlerde [email protected] e-posta adresimize sipariş numarasını yazarak iptal talebinizi iletmeniz halinde siparişiniz iptal edilerek ödeme yapmış olduğunuz tutar EFT/Havale seçeneği ile ödeme yapmışsanız banka hesabınıza, kredi kartı ile ödeme yapmışsanız kredi kartınıza iade edilir.

Kargoya teslim edilmiş siparişlerde iptal işlemi gerçekleştirilemediğinden aşağıda detayları yazılı bulunan iade prosedürüne uygun olarak ürünleri iade etmeniz gerekmektedir.

İade işleminizin gerçekleştirilmesi için;

· İade edilecek ürün, teslim alınan orijinal paketi / kutusu ile gönderilmelidir. (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.)

· Ürün teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir.

· İade edilecek ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

· İade edilmek istenen ürün ile ilgili [email protected] e-posta adresine yapılan başvuru sonrası tarafınıza yollanacak onay e-postasını takiben aynı e-postada belirtilen adrese ürün/ürünler faturasının aslı ile birlikte yollanmalıdır.

· Ürünün faturası kurumsal firma adına düzenlenmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, ‘Ürün Birim Fiyatı+KDV’ şeklinde kesilmiş ‘İade Faturası’ ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri ‘İade Faturası’ kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

İade işleminizi gerçekleştirmeden önce, siparişinizle ilgili gerekli inceleme [email protected] uzmanları tarafından yapılmaktadır. Ürünün yukarıda sayılan koşulları sağladığı görülürse iade işleminiz gerçekleştirilir, aksi durumda iade işleminiz gerçekleştirilmeyecektir.

385 SAYILI VERGİ USÜL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken, elinizde bulunan ve firmamıza ait faturayı ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

İade İşleminiz Gerçekleştiğinde: İade işleminiz gerçekleştiğinde size otomatik olarak bir bilgi e-postası gönderilecektir. İade işleminizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade edilen tutarın ekstrenize artı bakiye olarak yansıma süresi 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. www.fratellimattia.com’un bu sürece herhangi bir müdahalede bulunması mümkün değildir. Herhangi bir gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.